Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Yüzün göz ve kaş bölümü, kişinin görünüşünün en karakteristik özelliklerini taşır. Bakışların derinlikleri ve anlamı kaşlardan gelmektedir. Kaşlar zamanla yer çekiminin etkisi ve yüz mimikleri sebebi ile aşağıya doğru düşme görülmektedir. Bu durum kişinin daha sert ve kızgın bir ifadeye sahip olmasına sebep olabilir. Kaş ortasındaki kırışıklılar, alın bölgesindeki çizgiler ve kaş düşmesine, kaş kaldırma yöntemi uygulanarak daha genç görünüm ve daha anlamlı bakışlara sahip olmak mümkündür.

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri ;

  • İple kaş kaldırma
  • Cerrahi yöntem
  • Fokus Ultrason Hifu Yöntemi
  • Fraksiyonel Radyo Frekans Alın İğne

Kaş düşüklüğünde kullanılacak yöntem doktorunuz kontrolü altında kaş düşüklüğün derecesine göre değişiklik göstermektedir.

 İple Kaş Kaldırma

Üzerinde tırtıklar bulunan ipler yardımıyla yapılan, cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemdir. Anestezi yönremi olarak lokal anestezi kullanılmaktadır. Kaş ile derinin birleştiği yerden ip deri altına alınır ve kaşın belirlenen yerinden dışarı çıkartılır. İpliğin gerilmesi ile kaş istenilen bölgeye gelir. İpin tırtıklı olmasının sebebi kaşın tekrar geri yani aşağı doğru kaymasını engellemektir.

İşlem bölgesinde ister istemez oluşan kızarıklık en fazla 2 gün içerisinde ortadan kalkmış olur. Herhangi bir kesi izi olmadan yapılan bu yöntem, 30 dakikalık süre içerisinde sonuçlanmış olur.

Fokus Ultrason Kaş Kaldırma

Elektomanyatik ses dalgaları kullanılarak yapılan bu yöntemde kullanılan elektromanyatik dalgalar cil dokusunu ısıtır. Kaş bölgesindeki doku kendi kendini tamir etmeye başlar. Kaşın düşme seviyesine bağlı olarak 1 veya daha fazla seans da yapılabilmektedir. 1 seansın süresi yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Pratik bir çözüm yöntemidir.

Altın İğne İle Kaş Kaldırma

Fraksiyonel radyo frekans ile kaş kaldırma yönteminde radyo frekans iğnelerinde altın iğne başlığı kullanılarak ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Bu işlem için tek seans genellikle yeterli olurken doktorun gerekli gördüğü durumlarda 2 veya 3 seansa kadar çıkabilmektedir. Cilt altına yapılan bu işlemde cilt üstüne herhangi bir hasar verilmemektedir. Kaş bölgesindeki kolajen ve elastin artırımını sağlar.


Scroll to Top