Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekim sonrası en az 1 ay spor, hamam, deniz gibi terlemeye sebep olucak aktivitelerden uzak durulması gereklidir.

Saç ekim sonrası 4 ila 7 gün arası işe dönmeniz mümkün olmaktadır.

Saç ekiminden 2 ay sonra tıraş olunabilir. Saçların çıkma süresi olan 1 yıl tamamlandıktan sonra da saç boyama işlemi gerçekleştirilebilir.

Saç ekiminde genellikle kullanılan yöntem ağrısız anestezi cihazı ile lokal anestezidir; Ancak hastanın isteğine göre sedasyon yöntemi ile hastanın uyuması sağlanabilir.

Saç ekim lokal anestezi ve sedasyon yöntemi altında yapıldığı için işlem esnasında hiç ağrı hissedilmez.

Prosedür deneyimli bir ekip tarafından uygulanır ve postoperatif tedavi süreci kontrollü geçerse, ekilen saçların tamamı ömür boyu dökülmemek üzere çıkar.

Saç yoğunluğu ile dolgunluk arasındaki temel fark, yoğunluğun saç miktarını, hacmin ise saçın kapladığı alanı ifade etmesidir. Yoğunluğu çok olan bir kişi az dolgunluğa sahip olabilir ve daha az dolgunluğa sahip bir kişi, özellikle kıvırcık saçlı durumlarda çok yoğunluğa sahip olabilir.

İlk olarak saç ekimi seansının sayısını kişinin donör alanı belirler hastanın donör alanı ne kadar sık geniş ve greft kalitesi iyi ise alınacak saç kökü o kadar fazla olmaktadır, fakat saç seyrekse alınacak kökte ona göre azalmaktadır. Hastanın açıklığına göre bir seansta uygulanabilir, bu seanslar ihtiyaca göre 3’e kadar da çıkabilir.

Evet stres saç dökülmesine sebep olur bazı durumlarda saç tellerinin zayıflaması görülürken bazı durumlarda lokal olarak dökülmeler olabilir. Günlük 100 tel saçın kopması ve dökülmesi normaldir ancak üstüne çıkan dökülmelerde acil olarak tedavi süreci başlatılmalıdır.

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan bir operasyon olduğu için hiçbir koşulda acı ve ağrı hissedilmez. İğnesiz lokal anestezi de basınçlı özel cihazlarla deri altına lokal anestezik etken madde verilir. Vücuda hiç bir iğne müdahalesi olmadığından neredeyse hiç acı hissetmeden lokal anestezi uygulanmış olur. Böylelikle konforlu bir ekim süreci tamamlanmış olur.

Doğru bir planlama ve doğru kullanılan teknikler ile uzmanın verdiği tavsiyeler doğrultusunda belirlenen ön hat çalışması sonrası ekilen her saç doğal ve ömür boyu kalıcı olur.

Hayır ekilen saç hiçbir özel bakım gerektirmez. Saçlarınız dökülmeden önce nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hayır kozmetik ürünlerin ekilen saçlara yararı olmadığı gibi zararı olması ihtimali yüksektir. Onun yerine D vitamini ve Biotin ağırlıklı vitaminler kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Akıncı Bayırı Sk. No: 74 34394 Şişli/İstanbul

İletişim

+90 539 385 2652

E-Mail

info@sayphereclinic.com

Scroll to Top