Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı yaş ilerlemesine bağlı yüz bölgesinde olarak oluşan değişikliklerin giderilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Çoğunlukla yaşlılığa bağlı olarak estetik amaçlı yapıldığı düşünülse de bazen tıbbi bir gereklilik olabilir örneğin; genç yaşta obezite cerrahisi geçirdikten sonra fazla kilolarından kurtulmuş, yüz bölgesinde sarkmaları olan bir hasta.

Yaş ilerlemesi, sağlıksız beslenme, aşırı güneş ışığına maruz kalma ve sigara kullanımına bağlı olarak yüz bölgesinde deri ve kaslarda gevşeme, sarkma ve elastikiyet kaybı başlar. Yüz germe ameliyatı ile farklı yöntemler kullanılarak bu değişiklikler giderilmektedir. Bu ameliyat sıradasın da sadece cilt gerilmemektedir cilt ve cilt altı dokular gerilerek doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bu işlem hastaların gençlik fotoğrafları incelenerek değişiklik olan bölgeleri eski haline getirmek amaçlanır.

Yüz germe ameliyatın uygulanabilmesi içinde doku ve kemik yapısının uygun olması gerekmektedir. Bu yüzden ameliyat öncesi uzman doktor tarafından değerlendirme yapılmalı ve ameliyatın uygunluğu konusunda bilgi alınmalıdır.


Scroll to Top