Kol Bacak Estetiği

Aşırı kilo verme, yaşlanma ve genetik nedenlere bağlı olarak üst kollarınızda ve bacaklarınızda sarkık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu, egzersizle düzeltilemeyecek bir durumdur. Kollarınızın alt kısımları ve bacaklarınız deri ve yağ fazlalığı nedeniyle sarkıyor veya gevşek ve dolgun görünüyorsa kol germe ve uyluk germe ameliyatı sizin için uygun olabilir.

Kol-Uyluk germe ameliyatını tüm yönleriyle anlamak çok önemlidir. Beklediğiniz yeni görünüm için heyecanlı ve ameliyat öncesi biraz stresli olmanız tamamen doğaldır. Tüm düşünce ve sorularınızı doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

Kol-Uyluk germe ameliyatı öncesinde bazı laboratuvar testleri uygulanacaktır. Eğer kullanıyorsanız sigara içmeyi bırakmanız istenecek. Kanama riski oluşturacağından eğer kullanıyorsanız kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız tavsiye edilecektir.

Kol-Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kesiler genellikle cerrahın tercihine göre kolun iç kısmından veya arkadan yapılır. Koltuk altından dirseğin hemen üstüne kadar uzanabilir. Uyluk için ise uyluk iç yüzünden aşağıya doğru bir kesi yapılır. Elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Ardından alttaki destekleyici doku sıkılaştırılır ve iç dikişlerle yeniden şekillendirilir. Son olarak cilt dikişleri atılarak ameliyat sonlandırılır.

Kol-Uyluk germe işleminden sonra kesileriniz bandajla kapatılacaktır. Şişmeyi en aza indirmek için kollarınız ve bacaklarınız elastik bandajlarla gevşek bir şekilde sarılacaktır. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için küçük drenaj tüpleri yerleştirilebilir. Bir veya iki gün sonra bu drenler çıkartılır. Ameliyat sonrasında 2-3 hafta günlük aktivitelerinizi sınırlandırmanız istenecektir. Spor gibi aktivitelere ameliyattan 6 hafta sonra başlayabilirsiniz.


Vücut Estetiği

 

Vücut Şekillendirme

Kol Estetiği

Doğum Sonrası Estetik

Liposuction (Yağ Alma)

Karın Germe

Kilo Kaybı Sonrası Vücut Şekillendirme

Scroll to Top