Vücut Estetiği


Doğum yapma, kilo kaybı veya zamanın kendisi vücudumuzun sıkılığını, zarif hatlarını sinsice bozar. Vücut şekillendirme terimi kol, kalça, karın, bel bölümünün daha genç bir görünüm elde etmek için yardım eden uygulamaları içerir.

Deri  esnek veya elastikse yağ çekerek (liposuction), yağları lazer yardımı ile eriterek ( lazer lipoliz) ya da yağ dağılımı dengelenerek (liposculpture) işlem sonrasında çok iyi sonuçlar alınır. Eğer deri elastikiyeti kaybolmuşsa daha iyi vücut konturları için cerrahi müdahale gerekebilir. Vücut şekillendirme uygulamaları cerrahi ve cerrahi olmayan (non-invaziv) tekniklerle çoğu zaman kombine edilir. Bu durum sonuç alma ve iyileşmeyi hızlandırır.

Vücut şekillendirmede amaç daha genç ve hoş gözüken bir görünüm elde etmektir. Bu işlemler cerrahi, minimal invazif ( girişimin çok az olduğu ameliyatsız) veya cihazlar yardımı ile sağlanabilir.

Uygulamalar genel olarak şunları içerir: yağ çekme (liposuction), yağ doldurma (yağ enjeksyonu, Liposculpture), karın germe (abdominoplasti), kol germe(brachioplasti), uyluk germe.

 • Yağ çekme (Liposuction): Eğer diyet ve egzersize rağmen veremediğiniz inatçı yağlanmalara sahipseniz bu bölümdeki yağ depolanmalarınız çok ince kanüllerle deri altınızdan çekilebilir. Liposuction uygulamasının kilo vermek için değil sadece şekil vermek için yapıldığını unutmamalısınız. İşlemin sonucu olarak zaten kilo kaybı meydana gelecektir.
   
 • Yağ doldurma (Yağ enjeksyonu): Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların vücudunuzda eksik olan herhangi bir yere kalça, baldır, uyluk iç yüzünde dengesiz yağ dağılımı veya çökük olan bölgelere enjekte edilmesidir. Böylece, bu bölgedeki eksik dokunun yerini alır, günümüzde kök hücre nakli olarak da önem arz etmektedir.
   
 • Karın germe(Abdominoplasti): Karın bölgenizden fazla deri ve yağ alınıp, alttaki gevşemiş kaslar tekrar bir araya getirilip sıkılaştırılabilir. Çatlaklıklarınızın çoğu ve varsa sezaryen kesi iziniz (insizyon) de aynı anda düzeltilir. Bu operasyon ya tüm karnınızı germeyi sağlar ya da daha kısa izli ve göbek deliğinize dokunmadan yapılabilir. Bu operasyon çoğunlukla bel bölgenize liposuction yapılması ile kombine edilir.
   
 • Kol germe (Brakioplasti) ve Uyluk Germe : Kilo verme ve yaşlanma sonucu kol ve uyluk (bacak içi) iç tarafında gevşeme, sarkma ve kırışıklıkların oluşması durumunda uygulanır. Buradaki sarkmış deri çıkartılır ve gerginleştirilir. Günümüzde hafif ve orta derecedeki sarkmalarda cerrahi olmayan non invaziv uygulamalardan da yararlanmaktayız.
   
 • Mini Vaser (Ultrasonik liposuction): Vücudunuzdan yağ çekilmesi ve vücudunuzun şekillendirilmesi için seçildiğinde estetik ve plastik cerrahinin gelişmiş teknolojilerinden birini tercih edebilirsiniz

Vücut Estetiği

 

Vücut Şekillendirme

Kol Estetiği

Doğum Sonrası Estetik

Liposuction (Yağ Alma)

Karın Germe

Kilo Kaybı Sonrası Vücut Şekillendirme

Scroll to Top