Doğum Sonrası Estetik

Doğum, hayatın en heyecan verici kısımlarından birisidir. Buna rağmen doğumla beraber kadının vücudunda istenmeyen değişikliklere sebep olabilmektedir. Hamilelik süreci ve doğum sonrasın emzirmeden kaynaklı olarak göğüslerde sarkma meydana gelebilmektedir. Deri altı dokunun kalitesini kaybetmesi ve anne karnında oluşan çocuğun büyümesi ile birlikte özellikle anne karın bölgesinde çatlaklar oluşabilmektedir. Kilo alıp vermekle beraber annenin kalça ve basen bölgelerinde büyüme, fazla yağlanma olabilmektedir.

Doğum sonrası en çok istenen estetik operasyonlar;

  • Karın germe
  • Meme küçültme / dikleştirme
  • Liposuction
  • Vaginoplasti işlemleridir.

Oluşa bilecek kötü sezaryen dikişlerini yok etmek için de karın germe işlemi uygulanabilmektedir.

Liposuction için ise en çok ugulanan bölgeler karın, kalça ve basen bölgeleridir.

Emzirme sonrası oluşan meme büyümesi ve sarkmalarını ortadan kaldırmak için uygulanan yöntem ise meme küçültme yöntemi ve meme dikleştirme yöntemidir.

Annein oluşabilecek şikayetlerinden biri olan vaginoplastidir. Vaginoplasti yöntemi kendi arasında minora, labia majora, yağ enjeksiyonu ve vajina daraltma operasyonu olarak ayrılmaktadır.

Bu işlemlerin her biri anne bebeğini sütten kestikten sonra geçecek olan 4 aylık süreç sonrasında yapılabilmektedir. Bunun sebebi ise hamilelik süresinde alınan fazla kiloların öncelikle vücuttan atılarak annenin erişebileceği minimum kilo seviyesine gelmesini beklemektir. Eğer anne bebeğini hiç emzirmedi ise, sütten kesme süresi beklenenden daha kısa sürede gerçekleşmiş ve hamilelik kilolarını erken zamanda atmış ise bu süreç daha erken bir tarihte çekilebilmektedir.

Doğum sonrası oluşan deformasyonlar anneyi psikolojik olarak etikleyebilmektedir. Bu nedenle birçok anne estetik yöntemlere başvurarak bu deformasyonları ortadan kaldırarak kendisini daha iyi hissetmektedir. Fakat estetik müdahaleler annenin mutlu edebilecek işlemler olabilmesine rağmen annenin hamilelik süreci öncesindeki eski görüntüsüne tam anlamıyla ulaşmasının garantisi verilmemektedir.


Vücut Estetiği

 

Vücut Şekillendirme

Kol Estetiği

Doğum Sonrası Estetik

Liposuction (Yağ Alma)

Karın Germe

Kilo Kaybı Sonrası Vücut Şekillendirme

Scroll to Top