SAFİR FUE TEKNİĞİ

Safir fue tekniği geleneksel fue tekniğine göre çelik bıçaklar yerine safir bıçaklar kullanılarak yapılan bir saç ekim tekniğidir.

Bu teknik yeni bir yaklaşımdan ziyade eski tip Fue tekniğinin gelişmiş halidir. İkisi arasındaki fark kanal açılması işleminde kullanılan materyallerdir. Özel bir taştan yapılan safir bıçaklar keskinlikleri ve uzun ömrüyle çok daha az travmatik etki yaratmaktadır.

Eski tip Fue saç ekiminde ameliyat sırasında kullanılan geleneksel çelik bıçaklar ekim alanındaki dokuya fazla travma verdiğinden doku yaralanması ve doku kanlanmasının (nekroz) bozulması nedeni ile operasyonların başarısız olması ve ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulması çok yaygındı.

Safir bıçaklar ise baştan daha keskindir ve bu özelliğini uzun süre korur bu sayede cerrahın ekim alanına daha minimal kesiler atmasını sağlar. Böylece deformasyon en aza inerken daha sık ekim yapmak mümkündür. Ayrıca safir bıçakların geleneksel yöntemlerde kullanılan çelik bıçaklara göre Anti-mikrobiyal ve Anti-bakteriyel koruma özelliği ile enfeksiyon riski en aza inmiştir. Bu sayade uygulama sonrasında saç derisi hızlıca iyileşir ve hasta kendi saçlarından ayırt edilemeyecek doğallıkta saçlara sahip olur.

SAFİR FUE AVANTAJLARI:

  • Ekim sonrası konforlu ve hızlı iyileşme süreci,
  • Daha az doku travması,
  • Çok daha sık ve doğal ekim,
  • Antimikrobiyal ve Antibakteriyel özelliği ile en az enfeksiyon riski,
  • Operasyon sonrasında saç köklerinin, açılan mikro kanallara daha sağlıklı tutunması sayesinde daha hızlı sonuç elde edilir.

Scroll to Top