DİŞ DÜZELTME

Basit bir ifadeyle anlatmak gerekirse diş düzleştirme, zamanla kuvvetle ve basınçla kişinin ısırmasına bağlı olarak dişlerin ağız yapısına uygun olarak hizalanmasına ve uygun pozisyona gelmesidir.

Diş düzeltme, açık, aşırı, derin, alt ve çapraz kapanışları, diş boşluklarını ve oluşan farklı çene kusurlarını düzelterek diş sağlığını iyileştirme yöntemidir.

Faydaları;

Çarpık dişlerin aralarını temizleyerek oluşabilecek diş eti hastalıklarını önler.

Yemeğinizi iyice çiğnemenize olanak sağlar.

Yüz görünümünüzü iyileştirir. Daha genç görünmenizi sağlar.

Diş eti sağlığınızı iyileştirir.

Şeffaf plaklar, Estetik şekillendirme ve diş telleri ile diş düzeltme yapılabilir.

Şeffaf Plaklar :

Hastaya özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklardır. Zamanla plaklar sayesinde diş hekiminin istediği yöne doğru yavaş yavaş kayar. 2 Hafta da bir hasta eski şeffaf plaklarını diş hekimi kontrolü altında ağız yapısına uygun yeni şeffaf plaklar ile değiştirir.İstenilen diş elde edildikten sonra dişler parlatılır ve işlem son bulur.

Estetik Şekillendirme:

Çarpıklıktan ziyade dişlerinizin şekillerinde bozukluk mevcut ise, kullanılan en iyi seçenektir. 1 seanslık muayene sonunda tamamlanmaktadır. Diş doktorunuz rahatsız edici dişlerin şeklini ve boyutunu düzeltir.

Diş Telleri:

Metal braketler vardır. En popüler yöntem olarak diş telleri kullanılmaktadır. Braket, yapıştırma malzemesi elastik ligatür ve ark teli olmak üzere 4 parçadan oluşmaktadır.

4 Ana diş teli vardır. Metal braketler, Seramik braketler, Damon Diş telleri ve lingual braketlerdir.

Diş telleri, çarpık dişleri hizalamak ve aralarındaki boşluğu doldurmak için kullanılır. Genellikle 24 ay gibi bir süreç takılmaktadır.


Scroll to Top